Stacyjkowo – Rudy wycieczka z okazji Dnia Dziecka

Park Linowy wraz z Bistro PERON 2 znajduje się na terenie Zabytkowej Stacji Kolejki Wąskotorowej w Rudach, w miejscu wyjątkowym, magicznym, gdzie historia i tradycja przeplata się z zabawą, wypoczynkiem i nauką… To doskonały pomysł na zagospodarowanie wolnego czasu dla dzieci. To właśnie tu, na wycieczkę z okazji Dnia dziecka, wybrały się Kasztanki, Żabki i Motylki.

Trasa złożona jest z 12 dostosowanych funkcjonalnie do grupy użytkowników przeszkód linowych, zainstalowanych na wysokości 2-3 m pomiędzy drewnianymi domkami, dostosowana jest dla dzieci już od 3 roku życia i nie wymaga użycia sprzętu alpinistycznego, zabezpieczeniem całej trasy są atestowane siatki. Przejście trasy parku linowego to dla najmłodszych wspaniała forma zabawy i rekreacji dająca ogromne możliwości rozwoju dzieci. Jedną z ważniejszych zalet parku jest to, że dziecko mając kontakt z rówieśnikami uczy się życia w grupie, nawiązuje nowe znajomości, uczestniczy we wspólnej zabawie, obserwuje zachowania innych. Dziecko w znakomity sposób ćwiczy swoje ciało, mięśnie, koordynację a także, prócz rozwoju sprawności swój mózg – uczy się zachowania równowagi, zapamiętuje przebytą drogę, kojarzy.

Oprócz dobrej zabawy w parku linowym, dzieci uczestniczyły też w żywej lekcji historii średniowiecza oraz miały możliwość przejechać się wąskotorową, napędzaną parą kolejką.

Dzieci spędziły czas mile i wesoło.

no images were found