Podsumowanie projektu Baśniopodróże

Przez cały rok nasze przedszkolaki z trzech najstarszych grup uczestniczyły w projekcie Baśniopodróże. Głównym celem przedsięwzięcia  było przygotowanie dzieci do świadomego i aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz pomoc w odbiorze literatury w sposób twórczy. W ramach projektu dzieci uczestniczyły w wydarzeniach zorganizowanych przy współpracy MBP, Stacji Artystycznej RYNEK, Muzeum w Gliwicach, Gliwickiego Teatru Muzycznego i Gimnazjum nr 3 im. Noblistów Polskich.
Dzieci brały udział w spotkaniach i warsztatach. Obejrzały wystawę LALKI ŚWIATA w Stacji Artystycznej RYNEK, w listopadzie w filiach MBP brały udział w zajęciach dotyczących różnych kultur, tradycji, baśni z całego świata. Odwiedziły Muzeum w Gliwicach, a w kwietniu ,uczestniczyły w  spotkaniu w Gliwickim Teatrze Muzycznym. Finał odbył się 28 maja 2015 na Stadionie GKS Piast. Przygotowując się do finału grupy realizowały zadania specjalne.

Realizacja zadań specjalnych przez naszych przedszkolaków:

Motylki – plakat Indyjskki słoń – malowanie farbami na płótnie, ozdabianie pieczątkami i indyjskimi klejnotami .Napisanie wg pomysłu dzieci i zilustrowanie baśni Tajemnica starej studni.
Kasztanki – plakat informacyjno- krajoznawczy Uroki Tunezji – odtworzenie kolorystyki Tunezyjskiej pustyni.
Żabki – plansza/ mapa o Norwegii, ponadto udział grupy w  projekcie  Baśniopodróże  wpisywał się w  treści w programu własnego pań A. Mytnik i B. Zadory   Razem z książką idziemy w świat realizowanego w trakcie całego  roku.

Na uroczysty finał nasze przedszkolaki przebrały się w baśniowe stroje. Dzieci mogły zobaczyć efekty pracy innych grup, wysłuchać baśni czytanych przez zawodników drużyny Piast Gliwice, a także dobrze się bawić podczas meczu. Wszyscy uczestnicy weszli na stadion miejski w baśniowym korowodzie, który poprowadziły mażoretki Pantery z Młodzieżowego Domu Kultury.

no images were found