Piknik Rodzinny

W dzisiejszych, jakże zabieganych czasach każda chwila spędzona z dzieckiem jest dla rodziców bardzo ważna. Dlatego jak co roku po raz kolejny odbył się Piknik Rodzinny. Impreza odbyła się 24 maja 2013 roku w naszym przepięknym ogrodzie przedszkolnym. Uczestniczyły w niej całe rodziny przedszkolaków. Tym razem choć pogoda była trochę kapryśna, pogodne nastroje uczestników sprawiły, że było miło, ciepło i serdecznie. Piknikowi towarzyszyło mnóstwo atrakcji a czas umilał zespół z programem muzycznym „Morska Przygoda” Rodziny uczestniczyły w przeróżnych konkurencjach sportowych oraz zabawach, przygotowanych przez nauczycielki i kapelę. Oprócz konkurencji było wiele tańców i zabaw integracyjnych przy muzyce. Rodzice na chwilę mogli wyjść ze swej roli
i wspólnie ze swoimi pociechami bawili się jak dzieci. Przy wyczerpujących swawolach należy coś zjeść. I tu także organizatorzy, czyli rodzice stanęli na wysokości zadania. Przygotowano mnóstwo smakołyków: kiełbaskę z grilla, bigos z młodej kapusty, sałatki…a na deser, popcorn, słodycze, gofry  i przepyszne ciasto upieczone przez rodziców oraz wiele innych smakołyków. Każda z grup przygotowała swój kramik. Zabawy w ogrodzie poprzedzały występy grup, tańce i piosenki, które dzieci wraz ze swoimi wychowawcami przygotowali dla rodziców.

W naszym przedszkolu ważna  jest owocna współpraca z rodzicami. Są oni postrzegani jako partnerzy i sojusznicy w pracy wychowawczo-dydaktycznej. Niezmiernie ważna jest także integracja rodzin i ich zaangażowanie wkładane w rozwój dzieci. Dlatego niezmiernie cieszy fakt, że rodzice z wielką energią i zapałem włączyli się w przygotowanie pikniku. Rodzice stanęli na wysokości zadania. Dzięki ich pomocy organizacja pikniku przebiegła sprawnie, bez żadnych wpadek.

Przedszkole dziękuje wszystkim rodzinom za liczne przybycie i wspólną zabawę.

no images were found