Dzień Ziemi pod hasłem Odpakowani.pl

PIERWSZY PONIEDZIAŁEK MIESIĄCA

DNIEM  BEZ OPAKOWAŃ !!! 

Aby pomóc naszej planecie pozbyć się śmieci zwłaszcza tych z plastiku tego dnia w naszej  placówce  postaramy się, nie używać oraz nie kupować  plastikowych woreczków, butelek i innych foliówek. Włączymy do tych działań nasze przedszkolaki dniu bez opakowań nie przynosimy do przedszkola  plastikowych przedmiotów i zabawek!

Zapraszamy wszystkich rodziców, którym zależy na tym abyśmy zostawili po sobie naszą planetę zieloną a nie zaśmieconą zapraszamy do włączenia się w swoich domach do naszej akcji. 

Jeżeli chociaż raz w miesiącu nie będziecie Państwo kupować plastiku oraz produktów pakowanych w zbędne opakowania  to zrobimy razem dużo dobrego dla naszego środowiska

ZASTANÓWMY SIĘ – w niedługim czasie zabraknie dla nas miejsca, bo zasypiemy się górą śmieci. Zwłaszcza plastikowe butelki nie należą do najbezpieczniejszych – stanowią zagrożenie nie tylko dla środowiska, ale też dla naszego zdrowia. Naukowcy odkryli niedawno, że obecność szkodliwego antymonu w sokach owocowych to właśnie efekt opakowań wykonanych z PET.

Pokochajmy  torby ekologiczne !!!! Są nie tylko bardziej estetyczne, ale też tysiące razy bardziej wytrzymałe od zwykłych, foliowych. A przede wszystkim są one nieszkodliwe  dla planety, tak jak są foliówki wydawane w każdym markecie w kosmicznych ilościach. Taka torebka zaraz po doniesieniu zakupów do domu zostaje wyrzucona, potem wywieziona a następnie zaczynała  swoje trwające ponad czterysta lat leżakowanie i zatruwanie środowiska. Dodać należy, że dziennie zużywa się  około 600 tysięcy torebek. Gdyby ułożyć z butelek wyrzuconych w ciągu roku  drogę, to można by 80 razy dotrzeć na księżyc

ZIEMIA NIE MOŻE POMIEŚCIĆ JUŻ TYCH WSZYSTKICH ŚMIECI !!!

– ODPAKUJMY ZIEMIĘ,

– ODPAKUJMY NASZ ŚWIAT

 

Bądźmy odpakowani w pierwszy poniedziałek miesiąca !!!!

Będzie nam o tym przypominał ten znak 

Strona główna

przeczytaj poniższe informacje:

MAKULATURA 2016

NASZ ZIELONY PRZYJACIEL